HAKKIMIZDA

Sevgim Özel Eğitim2001 yılında Adapazarın’da SEVGİM Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak bilimsel bir anlayışla yola çıktık.

En iyinin mümkün olduğuna inanarak ve insan anlayışımızı “farklı” olana karşı tutumlarımızla etik ve sorumlu tutarak  başladık çalışmaya.

Hala buradayız, çünkü başarmanın ve “bilgi”nin her gün yeniden öğrenerek mümkün olduğunu, koşulsuz “sevgi”nin temel olduğunu öğrendik....

Bu çatı altında çalışan her birimiz farklı alanlardan, farklı uzmanlık ve birikimlerden geliyoruz. Her geçen gün tanıştığımız her yeni aile ve çocukla bildiklerimizi yeniden uyguluyor, yeni öğrenmeler edinmeye devam ediyor, tüm bunların içinde çocukların her gülücüğünde birlikte yeniden anlamlandırıyoruz yaşamı….


Çocuklarımızın farklılığı her ne olursa olsun,  biliyoruz ki, eğer gülüyorlarsa tüm öğrenmelere açıklar, eğer oynuyorlarsa, öğrendiklerini genelleyebilirler gülmeleri ve oynamaları için... var olabilmeleri için  buradayız,

                                                                                        Sadece “sen” olduğun için...

MİSYONUMUZ

Özel Eğitim alan bireyi kapasitesinin en üst düzeyine çıkarmak, yetersizliklerin engele dönüşmemesi için birey ve ailesi ile birlikte mücadele etmek.

VİZYONUMUZ

Ülkemizde, Özel Eğitim alanında dünya ölçülerinde hizmet veren, eğitimci kadrosu, fiziksel donanımı ile kendini sürekli geliştiren, büyüyen, geleceğin en iyi kurumlarından biri olmak.

EĞİTİM İLKELERİMİZ

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Eğitimde kaybedilecek tek bir fert dahi yoktur! ’ sözünün ışığında,” Sevgi “ ile öğretilen herşey kalıcıdır ilkesinden hareketle, Açık, dürüst, güvenilir, Geçmiş ve gelecekten sorumluluk duyan, Kendini sürekli geliştiren, iyileştiren,  Bilimsel yaklaşımlarla çalışmak.

ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON ANLAYIŞIMIZ

Çağdaş toplumlarda normal gelişim gösteren bireylerin eğitimine verilen önem kadar, farklı gelişen bireylerin eğitimine, toplum içerisinde bağımsız olmalarına ve topluma üretken bir şekilde katılmalarına verilen önemin de artığı bilinmektedir.
Merkezimiz, farklı gelişen çocuklara en yeni,  en kaliteli, en bilimsel eğitim ve rehabilitasyon yaklaşımlarını sunmakta; aldığı eğitim ile profesyonel fakat ruhuyla amatör takım arkadaşları ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Belirtileri ne kadar farklı olursa olsun özel eğitim ve rehabilitasyon  ihtiyacı olan her birey için yapılacak bir şeylerin var olduğunu unutmamak gerekir. Problemin erken fark edilmesi ve uygun tedavi yaklaşımlarının zamanında devreye girmesi eğitim ve rehabilitasyonun başarısını büyük ölçüde etkilemektedir.

Farklı gelişimsel özellikler gösteren bireylerin  farklılıklarıyla birlikte toplum içinde en kaliteli seviyede yaşam sürdürebilmelerini sağlayabilmek eğitim alanındaki temel amacımızdır.

      Eğitim anlayışımızı şekillendiren temel özellikler:


                            "Bilginin ve Sevginin Buluştuğu yer."

Sakarya Adadil Konuşma Bozukluğu Tedavi Merkezi

Anasayfa   -   Hakkımızda   -   Hizmetlerimiz   -   Eğitimlerimiz   -   Kadromuz   -    İletişim

Sakarya Adadil Konuşma Bozukluğu Tedavi Merkezi